Bric-a-brac lub bric-à-brac (pochodzenie francuskie), użyte po raz pierwszy w epoce wiktoriańskiej odnosi się do mniejszego obiegu sztuki tworzącego kolekcje ciekawostek, takich jak starannie urządzone filiżanki do herbaty i małe wazony, Kompozycje piór lub kwiatów woskowych pod kopułami ze szkła, ozdobione skorupy jaj, figurki porcelanowe, malowane figurki lub fotografie w ramkach stojących, i tak dalej. W domach klasy średniej bric-a-brac zastosowano jako ornament na wieszakach, stołach i półkach, lub wyświetlano w szafkach z czasopismami: czasami szafki te mają szklane drzwi, które umożliwiają wyświetlanie przedmiotów, chroniąc je przed kurzem. Dziś „bric-a-brac” odnosi się do wybranych rzeczy o niewielkiej wartości, często sprzedawanych na rynkach ulicznych i w sklepach charytatywnych.

Sklep mebli i rzeczy używanych – to niezwykły sklep! To świat, w którym przedmioty, rzeczy i meble odzyskują swoje drugie życie, znajdując swoich nowych właścicieli. Wśród nas jest wiele osób, których nie stać na nowe przedmioty, bądź tworzących własny styl i inspiracje bytowe.

Dzięki nam ludzie mogą kupić sobie tańsze, używane, ale w pełni sprawne przedmioty, które pozwalają normalnie funkcjonować.

Dlaczego rzeczy używane? Bo są tanie. Bo mają służyć. Bo są ciekawe. Bo mają styl. Bo są niepowtarzalne. Bo mają duszę. Solidne, wielofunkcyjne, różnorodne, tanie przedmioty i meble są zawsze poszukiwane. Nie zawsze jednak możesz znaleźć to czego szukasz w tradycyjnych sklepach.

Oto nasze wyróżnienia